Hakkımızda

Kuruluş amacımız. Kadriye YAKAR 1962 TOKAT doğumlu 1974 yılı Tokat Yakupoğlu Halıcılık okuluna 5 yıl devam edip 1980 yılında Kütahya Simav Kestel köyünde ilk öğreticilik mesleğime başladım. Halk Eğitimi usta öğrenci olarak kadrolu mesleğimde 2004 yılında emekli oldum. Bu gecen yıllar halıcılık mesleğimde edindiğim köy ve kentlerdeki bilgi hazinemi 2009 yılında Kooparatifle taçlandırdım. Kooparatif teklifimi o yıllarda Bergama kaymakamı olan Ahmet Ertan YÜCELE anlattım. Yörede yaşayan kadınları bir meslek sahibi yapalım ve yok olmaya yüztutmuş Ata kültürü olan Halı ve Kilimlerimizi yaşatıp kadınlarımıza istihtam sağlayalım dedim. Kaymakamımızın vermiş olduğu destekle Kooperatifimizi kurduk. Sanayi Ticaret il müdürlüğü aracılığı ile Türkiye genelindeki atıl durumda bulunan tezgahlarımızı Kooperatifimi bünyesinde toplayıp Bergama köylerinde açmış olduğu halkeğitim müdürlüğü ile öğrenciliğini yaptığım Halıcılık kurslarında yetiştirdiğim kadınlarımızı üretime dahil edip dokutup pazarladığımız Halı ve Kilimlerimizle istihtam sağlamaktayız.

Kültür bakanlığı ile yapmış olduğumuz çalışmalarımızda Bergama köylerinde eğitime alıp yetiştirdiğimiz kadınlarımızda Aile bütçesine önemli katkılar sağlamaktayız. Yöresele çalışmalarımız Kök boya ile yapılmaktadır. Sattığımız ürünlerimize garantili satış imkanı sağlayıp Garanti belgesi düzenlemekteyiz. Yaptığımız bu başarılı çalışmalarımız sonucunda her kadının hayatına önemli
dokunuşlar yapmaktayız. Kimi kadın çocuğunun eğitim giderlerini karşılaması kiminin çocuğuna düğün yapması gibi önemli mutlu günlerine vesile olmaktan onları çaresizlikten kurtarıp hayata üretken bireyler yapmaktan gurur duyuyoruz. 10 köyde kurulu atölyelerimiz var. 1 adet Merkez Bergama’da atölyemiz var. Kooperatif üyelerimiz Bergama bölgesi ve Türkiye genelinde yaşayan kadınlarımızı üretime dahil etmekteyiz. Ayrıca Halı ve Kilim yapamayan belli yaş üstü kadınlarımızı ve engelleri kadınlarımızı veya engelli çocuğu veya yaşlısı bulunan kadınlarımızda hediyelik yünden yapılan ürünlerle değerlendirmekte istihtam sağlamaktayız. Böylece aile ve ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlamaktayız.
Ayrıca kooperatifimizin imalat ve satış reonlarında Almanca ve İngilizce sunum yapan satış temsilcilerimiz bulunmaktadır. Google den yer tespitimizi yapıp bize ulaşabilirsiniz.

Yönetim Kurulu Başkanı Kadriye Yakar (Yabancı Dil İngilizce)

Başkan Yardımcısı İnci Rendeci (Yabancı Dil İngilizce)

Yönetim Kurulu Üyesi Nadiye Devecioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi Bedriye Arslan